Olağanüstü Borç Yönetimi

Olağanüstü borç yönetimi

Olağanüstü borç yönetimi, farklı uygulamalarla gerçekleştirilen bir Borçlar Hukuku alanıdır. Bu alanda belirli anlaşmazlıklar ve sorunlar yaşayan taraflar, hukuk büromuzdan kaliteli ve profesyonel destek alabilir. Etkin borç yönetimi nedir? Sorusu ile hukuk danışmanlarımıza ulaşan bireylere, borçlarını yönetmeleri için gereken destek sağlanır.

Kamu borçları alanında yaşanan borç yönetimi sorunları için gerekli olan etkin destek sağlanır. Profesyonel avukatlar ve diğer hukuk personelleri ile birlikte borç hukukuna yönelik girişimler başarılı bir biçimde yönetilir. Devlet ve alacaklılar arasında etkin ve sağlıklı bir borç yönetimi uygulanırsa, iç ve dış borçlar hakkında gerekli düzenlemeler de yapılmış olur. Kişisel borç yönetimi işlemlerinin yanı sıra kamu borçlarına yönelik hukuk hizmeti de büromuz tarafından sağlanan hizmetlerden biridir.

Borç Yönetimi Nedir?

Borç Yönetimi Nedir? Sorusu daha çok kamu borçları alanında sıklıkla sorulan soruların başında gelir. Borçlanma hem kamuda hem de bireysel olarak sık sık karşılaşılan bir durumdur. Devletlerin iç ve dış borçlanma durumları vardır. Bu borçların miktarı, ödeme yöntemi, faizi ve tüm süreç borç yönetiminin kapsamına girer. Borç yönetimine yönelik planlamalar yapılırken mevcut ekonominin genel özellikleri göz önünde bulundurulur.

Borcun ödenmesinin, belirlenen koşullara bağlı kalınarak ödenmesi işlemi olağan borç yönetimi yöntemlerinin kapsam alanına girer. Olağanüstü borç yönetimi nedir sorusu ise kamu borçlarının herhangi bir sebepten dolayı ödenememesi durumu söz konusu olduğunda sorulan sorulardandır. Kamusal alandaki borç yönetimi olağan ve olağanüstü olarak ayrılır. Bu iki grubun farklı yönetim yöntemleri mevcuttur. İçerisinde bulunulan ekonomik durumuma göre etkili bir borç yönetimi için bu alanda uzmanlaşan avukatlarımızdan hukuk desteği alabilirsiniz.

Olağan ve Olağanüstü Borç Yönetimi Nedir?

Borç sözleşmesinde yer alan maddelere bağlı kalarak, borcun alacaklıya ödenme şekilleri olağan yöntemlerin kapsamındadır. Bu kapsamın dışında yer alan olağanüstü borç yönetim şekilleri de mevcuttur. Ekonomik durum göz önünde bulundurularak borcun ödenmesi ya da planlanması borçlar hukuku alanında hizmet veren hukukçular tarafından düzenlenebilir.

Olağanüstü borç yönetim türleri mevcut ekonomik duruma, borç sözleşmesine göre belirlenir. Olağanüstü borç yönetimi, kamu borçları için herhangi bir sebepten dolayı borcun ödenmeme gibi bir riski oluştuğunda devreye girer. Alanda hizmet vermekte olan uzman hukukçular tarafından borcun reddi ve diğer olağanüstü yöntemler uygulanır.

Olağanüstü Borç Yönetimi Yöntemleri

Bireysel borçlanmaların yanı sıra, devletler de içindeki kurumlara, bireylere ya da diğer ülkelere borçlanır. İç ve dış borçlanmalar için hukuk alanında belirli düzenlemeler vardır. Olağanüstü borç yönetimi de kamu borçlarının herhangi bir durumdan dolayı ödenmemesi durumu ortaya çıktığında uygulanan yöntemleri kapsar. Olağanüstü borç yönetiminde başvurulan yöntemler;

  • Zorunlu Konsolidasyon yöntemi,
  • Gönüllü Konsolidasyon yöntemi,
  • Zorunlu Konversiyon yöntemi,
  • Gönüllü Konversiyon yöntemi,
  • Başabaştan Konversiyon Yöntemi,
  • Başabaş Altında Konversiyon Yöntemi,
  • Fark İsteme Konversiyon Yönetimi,
  • Kademeli Konversiyon Yöntemi,
  • Borcun reddi,
  • Moratoryum

Türkiye’de iç borçlanma ve borç yönetimi alanında uygulanan olağan ve olağan üstü yöntemler bulunur. Bu yöntemlerin hangi şartlarda hangisinin uygulandığı yasalar çerçevesinde belirlenir. Bu yöntemlerin başarılı bir şekilde uygulanması için alanında uzman borçlar hukuku avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Olağanüstü Borç Hizmeti

Hukuk alanı, içerisinde ayrı pek çok alt dalı bulundurur. Bireylerin ya da devletlerin taraf olduğu, çeşitli alanlardaki anlaşmazlıklar ve çatışmalar yasalar çerçevesinde çözüme kavuşturulur. Bu alanda hizmet veren uzman hukukçular, büromuz dahilinde hem profesyonel hem de uygun fiyatlı hizmet sunar. Kamu borçları ile ilgili verdiğimiz kaliteli hizmetlerden biri de olağanüstü borç yönetimi hizmetimizdir.

İletişim

Paylaş

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin