Miras Davalarında En İyi Avukat

Miras Davalarında En İyi Avukat hukuk büromuzda hizmetinizdedir. Miras avukatları, ölen kişinin yasal mirasçıları arasında çıkan anlaşmazlıklarda devreye giren bir avukatlık alanıdır. Türk Medeni Kanunu’nun 4721. Maddesi gereği ölen kişinin mallarının ne şekilde paylaşılacağını belirtmiştir. Söz konusu kanun esaslarına göre mal paylaşımı yapılmaz ya da mal paylaşımında mirasçılar ihtilafa düşerse miras hukuku davası açılabilir.

Miras Avukat Ücretleri

Miras avukat ücretleri, davanın niteliğine ve bir kısım diğer özelliklerine göre değişir. Bu kapsamda en sağlıklı miras avukatı ücretini hukuk büromuza gelerek öğrenebilirsiniz.

Miras Avukatı

Miras avukatı Ankara bürosunda çalışan avukatlar sadece miras paylaşımı ile ilgilenmezler. Aşağıdaki konularda söz konusu avukatların görev alanına girer.

  • Vasiyetname düzenlenmesi
  • Miras atama sözleşmesinin düzenlenmesi
  • Veraset ilanı alınması ya da alınmış veraset ilanının iptal edilmesi
  • Reddi miras davaları

Miras Davalarında En İyi Avukat

Miras paylaşımı esnasında öncelikle vefat eden kişinin vasiyetnamesine bakılmalıdır. Kişinin sağlığında hazırlanan bir vasiyetname ile mirasın paylaşımı esastır. Herhangi bir vasiyetnamenin olmaması durumunda ölen kişinin mal varlığının ¼’lük kısmı ölen kişinin eşine verilir. Geriye kalan ¾’lük kısım ise ölen kişinin çocukları arasında eşit şekilde paylaşılır. Kişinin ölmeden önce vasiyetname yazmış olması durumunda söz konusu vasiyetnameye itiraz etmek de mümkündür. Bu itiraz da ancak miras avukatı tarafından açılacak miras davası ile mümkündür.

Miras Hukuku Avukat Tavsiye

Mirasın mutlaka ölen kişinin varisleri tarafından paylaşılması esastır. Miras paylaşımında iki yöntem uygulanabilir. Bunlardan biri ölen kişinin vasiyetine göre mal paylaşımı, diğeri ise varislerin kendi aralarında anlaşması esasına göre mal paylaşımıdır. Miras alacak kişilerin anlaşamaması durumunda izale-i şuraya gidilir. Bu yöntem ile miras hukukunun belirttiği şekilde miras paylaşımı yapılır.

Miras Hukuku Avukatı

Miras hukuku avukatları, miras davalarında müvekkilinin hakkını koruyarak davanın en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlamakla görevlidir. Bu kapsamda davayı takip ederek müvekkilini davanın seyri konusunda bilgilendirir ve yol haritasını belirler.

Miras Avukatına Soru Sor

Miras hukuku avukatları, söz konusu davalarla ilgili danışmanlık hizmeti de vermektedir. Siz de alacağınız danışmanlık hizmeti ile hukuki anlamda doğru adımlar atarak davanın sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ünlü Miras Avukatları

Miras hukuku Ankara bürosunda yer alan avukatlarla çalışarak miras davalarının nasıl sonuçlanacağı ve dikkat çeken hususlarla ilgili bilgi alabilirsiniz. Alacağınız bilgi kapsamında gerekli değerlendirmeleri yaparak davanın seyri hakkında aydınlanabilirsiniz.

Miras Davasına Bakan Avukatlar

Miras davalarında kişinin hakkının korunması ve hak ettiği mal varlığının kendisine intikal etmesi hedeflenir. Bu kapsamda davanın her aşamasında Türk Medeni Kanunu esaslarına göre hareket etmek ve hata yapmamak çok önemlidir. Bu nedenle iyi bir miras avukatı ile çalışmak önem arz etmektedir. Siz de Yılmazel Hukuk Bürosundaki miras avukatları ile çalışarak davadan etkili sonuçlar alabilirsiniz.

İletişim

Paylaş

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin