Miras Avukatı Ankara

Miras Avukatı Ankara

Miras avukatı Ankara ilinde, gerekli şartları uygulayabilen, miras hukuku alanında gerekli eğitimi almış ve deneyime sahip olan avukat olarak adlandırılmaktadır. Konunun miras olduğu bir davada herhangi bir çatışma çıkmadan paylaşımın yapılabilmesi için miras avukatının görev yapması gerekmektedir.

Miras hukukunda en iyi avukat, müvekkilinin hukuki işlemlerini yerine getirerek tarafların herhangi bir problem yaşamadan uzlaşmasını sağlayan avukattır.

Miras konusunda görev alan avukat, aynı zaman veraset alımı, vasiyetname düzenlemesi ya da iptali gibi konularda görev alabilmektedir. Kendisinin dahil olduğu mirastan feragat etmek isteyen kişi de miras avukatından destek alabilmektedir. Bunlara ek olarak ölünceye kadar bakılma davaları da miras avukatını ilgilendiren davalar arasında olmaktadır.

Miras Avukatı Ne İş Yapar?

Miras avukatı Ankara ilinde birçok farklı miras konulu davada görev almaktadır. Miras avukatının görev aldığı alanlar şunlardır:

 • Vasiyetnamenin hazırlanmasında görev almaktadır.
 • Ölene kadar bakım sözleşmesini düzenlemektedir.
 • Mirastaki mal paylaşımlarını düzenlemektedir.
 • Veraset ilamının alınmasını sağlamaktadır.
 • Mirastaki atama sözleşmesini düzenlemektedir.
 • Vasiyetnamenin tenfiz edilmesi ve iptal edilmesi gibi davalarda görev almaktadır.
 • Tenkis davalarının açılmasında ve takibinde görev almaktadır.
 • Mirastaki iade davalarının açılmasında ve takibinde görev almaktadır.
 • Ortaklığın giderilmesine yönelik açılan davalarda görev almaktadır.
 • Saklı payın korunmasına yönelik davalarda görev almaktadır.
 • Mirasın red davalarının açılmasında ve takibinde görev almaktadır.

Ankara miras avukatları, bu gibi problemlerin çözüme ulaştırılmasında destek sağlamaktadırlar.

Vasiyetname Nasıl Düzenlenir?

Miras avukatı Ankara ilinde vasiyetnamelerin düzenlenmesinde görev almaktadır. Vasiyetname, kişinin ölmeden önce mallarının kime bırakılması gerektiğini ve son dileklerini belirttiği yazılı ya da sözlü beyan olarak adlandırılmaktadır. Vasiyetnameler resmi makam önünde, kişinin kendi yazısı ya da sözlü olarak yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra vasiyetnamelerin geçerlilik kazanabilmesi için bazı koşullar bulunmaktadır. Vasiyetnamelerin hukuk kurallarına uygun bir şekilde yazılmaması sonucu ölen kişinin dilekleri yerine getirilmeyebilir. Bu sebeple miras hukuku avukat tavsiye ve fikirlerine uyarak hukuk kurallarına uygun bir vasiyetname hazırlanması gerekmektedir.

Miras Davası Avukatı Ücretleri

Miras davaları kapsamındaki uyumsuzluklar konu olduğunda her mirasçının ayrı olarak dava açması gerekmektedir. Açılan bu davaların tümünün sonuçlanmasından sonra mirasçıların payına düşen kısım belirlenmektedir. Buna ek olarak miras davalarındaki sürece göre bazı durumlarda farklı davaların açılması da gerebilmektedir. Bu sebeple miras avukat ücretleri, sürecinizin zorluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Miras davalarının birçoğu zorlu ve bol anlaşmazlıkların yaşanması ile sürse de bazılarında mirasın paylaşımı için dava açmaya gerek kalmamaktadır. Miras paylaşımı yapılabilmesi için bir miras avukatı ile mirasçılar toplanarak mal paylaşımını adil bir şekilde düzenlemektedirler. Bu gibi durumlarda avukatların payına düşen ücretler de daha az olmaktadır.

Miras avukatı Ankara ilinde hem zorlu hem de kolay davaları çözebilecek uzmanlıkta hizmetler vermektedir. Miras ile ilgili çözülmesi gereken problemleriniz ve açılması gereken davalarınız mevcut ise büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

En iyi miras hukuku avukatı Ankara ilinde ağırlıklı olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

İletişim

Paylaş

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin