Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara hukuk bürosunda sizlere hizmet vermektedir. Türk Medeni Kanununun 4721. Maddesine göre boşanma davaları anlaşmalı ve çelişkili olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası, adından da anlaşılacağı gibi eşlerin karşılıklı anlaşmaları üzerine açılır. Bu kapsamda eşler kendi aralarında anlaşarak evlilik akdinin sonlanmasına karar verebilirler. Eşlerin anlaşmalı şekilde boşanabilmeleri için evlilik müessesesinin en az 1 yıldır sürüyor olması gerekir.

Boşanma Avukatı Ücreti 2021

Diğer avukatlık hizmetlerinde olduğu gibi anlaşmalı boşanma davası Ankara Yılmazel Hukuk bürosunda da belli bir ücret alınmaktadır. Bu kapsamda en sağlıklı ücret bilgisini avukatlarımızla görüşerek alabilirsiniz.

Boşanma Avukatı Tavsiye

Anlaşmalı boşanma davası, eşlerden en az birinin aile mahkemesine dava açması ile başlar. Eşlerden herhangi birinin gerekli başvuruyu yapması yeterlidir. Bunun yanında eşlerin her ikisinin de imzasının bulunduğu boşanma dilekçesi mahkemeye sunulabilir. Söz konusu boşanma dilekçesine anlaşmalı boşanma protokolü de eklenmelidir. Dilekçenin karşılığında mahkeme tensip zaptı düzenleyerek eşlere mahkeme günü verir.

Boşanma protokolünde belirtilen hususların kanun maddelerine uygun nitelikte olması gerekir. Bu işlemin de bir boşanma avukatı tarafından yapılması ve takip edilmesi en mantıklı yöntemdir.

En iyi Boşanma Avukatı Yorumları

Boşanma avukatı, anlaşmalı boşanmak isteyen eşlerin protokol çalışmalarının yapılması ve hukuki sonuçlar açısından aydınlatılmasını sağlar. Eşler her ne kadar karşılıklı olarak anlaşmış ve protokol düzenlemiş olsalar da hâkim karşısına çıkarak hâkimin önünde protokolü doğrulamaları gerekir. İlgili tüm adli hususlar boşanma avukatınız tarafından takip edilir.

Ankara Boşanma Avukatı Tavsiye

Anlaşmalı boşanma davası da dâhil olmak üzere aile ile ilgili olan tüm davalar aile mahkemelerinde görülür. 4787 sayılı kanun maddesi söz konusu mahkemelere aile ile ilgili karar alma yetkisi vermiştir. Fakat aile mahkemesinin olmadığı il merkezlerinde aile mahkemesi sıfatıyla Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkili kılınmıştır. 

Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Türk Medeni Kanununun 166/3. Maddesine göre anlaşmalı boşanmak isteyen bireyler anlaşmalı boşanma protokolü yapmak zorundadırlar. Anlaşmalı boşanma protokolünde ailenin maddi durumu ile ilgili hususlardan çocukların velayetine kadar birçok husus yer alır. Protokol içerisinde belirtilen hususların yeterli mutabakatı sağlamadığı kanaatine varılırsa dava, çelişkili boşanma davasına dönüşebilir.

Boşanma Avukatı Danışma & Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara

Anlaşmalı boşanma avukatı Ankara büromuzda öncelikle danışmanlık hizmeti verilmektedir. Tarafların avukatlarımız ile çalışmak istemesi durumunda dava alınıp gerekli hukuki işlemler başlatılır. Anlaşmalı boşanma davaları genel olarak tek celsede sonlanır.

Boşanma Avukatı Telefon Numarası

Web sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan boşanma avukatlarımıza ulaşabilirsiniz. Avukatlarımız tüm hukuki süreçle ilgili sizi bilgilendirecek ve talepleriniz doğrultusunda davanın seyrini takip edecektir. Siz de kusursuz şekilde sürecin yönetilmesini isterseniz avukatlık büromuzla iletişime geçebilirsiniz. Ankara’nın en iyi avukatlarının görev aldığı büromuzda taleplerinize en iyi şekilde karşılık bulabilirsiniz.

Paylaş

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin