Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara Siz ve eşiniz, boşanmayla ilgili tüm sorunlarınızı nasıl çözeceğiniz konusunda hemfikir misiniz? Eğer öyleyse, genellikle en basit olan anlaşmalı boşanma davası açabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ücreti 2021

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara Çekişmeli boşanmada, siz ve eşiniz, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, boşanmanızdaki tüm konular hakkında bir anlaşmaya varırsınız velayeti, ebeveynlik zamanını ve ebeveynlik sorumluluklarını nasıl paylaşacaksınız herhangi bir nafakanın miktarı ve süresi herhangi bir eş desteğinin miktarı ve süresi (nafaka) Tüm özelliği bölünmesi ve tüm borçların bölünmesi. Gibi durumlarda dava ücetleri değişir.

En İyi Boşanma Avukatı Yorumları

Bu anlaşmalara vardığınızda, mahkemeye gidip tartışmanız gerekmez. Bunun yerine, mülkünüzü ve borçlarınızı nasıl bölüşmek istediğiniz, çocuklarınız için velayet düzenlemelerinizin ne olacağı ve nafaka ödemelerinin el değiştirip değiştiremeyeceği konusunda yaptığınız anlaşmaları detaylandıran mahkeme formları ve bir ” boşanma anlaşması ” sunarsınız.

Ankara Boşanma Avukatı Tavsiye

Anlaşmanız ve nihai boşanmanızın bir sorun olmaması gereken bir yargıç tarafından onaylanması gerekecek. Hâkim, şartların bir kişiye tamamen haksız olduğu veya bir kişi baskı altındayken düzenlendiği açık olmadığı sürece, genellikle bir uzlaşma anlaşmasını onaylayacaktır. Gerekli süre (eyalet kanunu tarafından belirlenen) geçer geçmez boşanma kesinleşir.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Her çekişmeli boşanma aynı değildir ve her çekişmeli boşanma sorunsuz yürümez. Bir çiftin reşit olmayan çocukları ve ev veya kiralık mülk gibi gayrimenkulleri de dahil olmak üzere birkaç varlığı olduğunda süreç en basitidir. Ayrıca, her bir eş kendi kendine yetiyorsa veya kolayca kendi kendine yetebilecek durumdaysa en iyi sonucu verir. Bazı eyaletler, bu tür durumlarda çiftler için basitleştirilmiş prosedürlere sahiptir. Bununla birlikte, bu tür prosedürler kesinlikle sınırlıdır ve yalnızca nispeten kısa, genellikle beş yıl veya daha kısa olan evlilikler için geçerlidir.

Boşanma Avukatı Danışma

Küçük çocukları veya önemli varlıkları olan çiftler, yukarıda listelenen tüm önemli konularda anlaşabilirlerse, genellikle anlaşmalı boşanma yoluyla devam edebileceklerdir. Bir veya iki alanda küçük anlaşmazlıkları olan bir çift, yine de mahkemede çekişmeli bir boşanmadan kaçınabilir, ancak tam bir anlaşmaya varana kadar birbirleriyle müzakere etmeleri gerekecektir. İyi iletişim kurabiliyorlarsa, doğrudan müzakere edebilirler. Bu mümkün değilse, çiftler anlaşmazlıklarını çözmede yardım için arabuluculuğu deneyebilirler. Bu seçenek maliyetlerini artıracak olsa da, avukatlar aracılığıyla da pazarlık yapabilirler

Boşanma Avukatı Telefon Numarası

Tecrübeli Boşanma Avukatı Daha fazla bilgi ve yasal temsil için yukarıda belirtilen iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. Tüm çabalarınız için size iyi dileklerimizi sunarız

Paylaş

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin