Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatı konusunda birçok kaliteli avukata sahiptir. Ayrılma kararı veren çiftler, boşanma avukatına ihtiyaç duymaktadır. Boşanma avukatları, boşanma davalarında müvekkilini en kârlı bir şekilde bu süreçten çıkarmaya çalışan kişilerdir. Bir avukat bunu sağlayabildiği sürece başarılı kabul edilmektedir. Ankara ilinin Batıkent ilçesinde de işinde iyi avukatlar bulunmaktadır. Batıkent boşanma avukatı, zorlu boşanma dava süreçlerini başarı ile sonuçlandırabilir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Anlaşmalı boşanma davası, iki taraf ta aynı fikre sahip olduğundan dolayı çekişmeli boşanma davası diye adlandırılan davalardan daha kolay çözülür. Ankara boşanma avukatı, bu konuda taraflara destek sağlayan hizmeti sunmaktadır. Anlaşmalı boşanma davalarının belirli bir protokolü vardır. Bu sebeple, dava süresince bu protokole uygun hareket edilmelidir. Anlaşmalı boşanma davalarının en iyi ve sorunsuz bir şekilde sonuçlandırılabilmesi için  anlaşmalı boşanma avukatı tercih edilir.

Boşanmak İçin Avukat Tutmak Zorunlu Mudur?

Ayrılma kararı veren evli çiftin boşanma davası süresince avukat tutma zorunluluğu yoktur. Fakat yine de davaların en sağlıklı şekilde sonuçlanması için tecrübeli boşanma avukat gerekliliğinden söz edilebilir. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında, nafaka, çocukların velayeti gibi konuların sorunsuz çözülebilmesi için iyi bir avukat gereklidir. Ankara boşanma avukatı, sizlere bu konuda gerekli desteği sağlamaktadır.

Çekişmeli ve Anlaşmalı Boşanma Dava Dilekçesi Arasında Ne Fark Vardır?

Çekişmeli boşanma davalarındaki dilekçelerde boşanmanın nedenini belirten faktörler şu şekildedir:

  • Çiftlerden birinin, diğerinin hayatına kast etmesi
  • Şiddetli geçim sıkıntısı
  • Aldatma
  • Psikolojik şiddet ve gurur incitici davranışlar
  • Etik olmayan bir yaşam sürme
  • Akıl hastalığı problemleri
  • Terk edilme

Yukarıdaki faktörlerden en az birisi, çekişmeli boşanma davasının dilekçesinde bulunmalıdır. Ankara boşanma avukatı, sizlere bu konuda gereken talimatları vermektedir.Davada gösterilecek olan tanıkların isimleri, nafaka ya da tazminat gibi unsurların detayları da dilekçe içerisinde belirtilmelidir.

En iyi boşanma avukatı, bu tür sebepler ile meydana gelen boşanma davası sürecini başarı ile yönetebilen avukattır.

2021 Yılında Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri Nelerdir?

Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılında ………….. TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu ücret, sadece Ankara değil asgari olarak ülkenin her yerinde aynı fiyattadır. Ankara boşanma avukatı, anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma türleri ile ayrılma kararı veren çiftlerin dava sürecini iyi bir şekilde yönetir. Ayrıca boşanma ücretlerinin taksitle ödenme imkanı da vardır.

Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Boşanmada mal paylaşımı konusu, ayrılmaya karar vermiş evli çiftlerin, evlilik içerisinde elde edilen mallarının paylaştırılması ile gerçekleştirilir. Mal paylaşımı, çiftlerin boşanması kesin olarak belirlendiğinde söz konusu olur. Taraflar, mal paylaşımı için üç talepte bulunabilme imkanına sahiptir. Bunlar:

  • Katkı Payı Alacağı
  • Katılma Alacağı
  • Değer Artış Payı Alacağı

 Çiftin boşanmasında mal paylaşımı, tarafların evlendikten sonra sahip olduğu malların paylaştırılması temeline dayanır. Boşanma avukatı, bu süreçlerin analiz edilmesi ve müvekkilinin davadan zararsız çıkması için gerekeni yapar.

Boşanma Davalarında Avukatın Görevi Nedir?

Boşanma davasında avukatlar, davadaki mal paylaşımı, velayet gibi konularda ortaya çıkabilecek fikir ayrılıklarına savunma üretebilecek uzmanlığa sahiptir. Bu nedenle avukatların boşanma davalarda bulunmaları gereklidir.

Boşanma avukatı, bu konuda fikir ayrılığına düşen taraflara yardımcı olmaktadır. Gerekli olan mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konular sorunsuz şekilde çözülebilmektedir. Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye arayanlar için pek çok başarılı avukatı bünyesinde bulundurmaktadır.

Ankara en iyi boşanma avukatı arayanlar için tercih edilmesi gereken illerden biridir.

İletişim

Paylaş

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin