Ankara Boşanma Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara

Ankara Boşanma Avukatı, Ankara bölgesinde evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftlere boşanma davaları ile ilgili gerekli hukuki destek ve hukuki danışmanlık hizmetlerini sunan profesyonel avukatları ifade etmektedir.

Boşanma davaları, bir evliliği bitirmeye ve bu evlilik biterken tarafların elde etmek istediklerine imkan vermektedir. Türk Medeni Kanunu`nda belirtildiği gibi boşanma davaları ancak hakimin bu yönde vereceği karar ile mümkün olabilmektedir. Kanunlar çerçevesinde gerekli kararın uygulanması da mahkemenin açıklanmasından sonra başlamaktadır. Boşanma davaları evliliğini sonlandırmak isteyen eşlerden birinin yerleşim yeri baz alınarak son altı ay içerisinde ikamet edilen bölgedeki Aile Mahkemesi`ne açılır. Aile Mahkemesi ile irtibat sağlanamadığı takdirde Asliye Hukuk Mahkemesi de boşanma davaları için Aile Mahkemesi bünyesinde yürütülen işlemleri gerçekleştirebilir.

Boşanmak isteyen eş, boşanma sebebini Türk Medeni Kanunu`nda yer alan boşanma maddeleri arasında zina, terk, hayata kast etme, kötü ve onur kırıcı muamele, eşlerin anlaşamama durumları, birlikte bir hayatın kurulamaması, suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme, akıl hastalığı gibi hususlardan birine dayandırdığı takdirde boşanma işleminin gerçekleşmesi için gerekli çalışmalara başlanabilir.

Bir evlilik sona erdirilmek istenildiğinde eşler, çocuklar ve etraftaki yakınları pek çok faktörün stresi altında kalmaktadır. Yeni bir hayata geçiş aşamasında bireylerin hayatlarında yapılması gereken düzenlemeler, velayet durumları, mülklerin paylaşımı, mal paylaşımı, nafaka gibi konular karar verilecek konulardan sadece bazılarıdır. Boşanma süreçleri ayrıca duygusal faktörleri de yoğun bir şekilde içlerinde barındırdıklarından bu süreçler daha karmaşık yapılar alabilmektedir. Bu duygu yoğunlukları boşanma davalarının seyrini uzatabilmekte ve evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftlerin işlerini zorlaştırabilmektedir. Boşanma süreci başlatılmadan önce ne kadar fazla bilgi edinilirse bu bilgiler o kadar faydalı olacaktır. Boşanma davaları sonucunda istenilen kazanımların elde edilebilmesi için öncesinde doğru planlamaların yapılmış olması gerekmektedir. Bu noktada ise maddi ve manevi herhangi bir kayba uğramamak ve duygusal süreci daha kolay atlatabilmek adına alanında uzman bir boşanma avukatından destek alınmalıdır. Boşanma davalarınızda hukuki destek ve danışmanlık almak adına Yılmazel Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilir ve size en uygun hizmeti alabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki nadiren boşanma davalarında istenilen tüm her şey elde edilebilmektedir. Bu nedenle boşanma davaları gereksiz hırslar ve öfkeler ile açılmaya kalkışılmamalı böylesine bir karar verilmeden önce detaylı bir şekilde düşünülmelidir.

Psikologlar tarafından ortaya sunulan delillere göre, boşanma süreçlerinde çocukların psikolojileri ebeveynlerin tahmin ettiklerinden çok daha fazla zarar görmekte ve travmalara yol açabilmektedir. Bu dönemdeki etkiler ise kalıcı olabilmektedir. Bu durum boşanma süreçlerinde etraftakiler için de hassas davranılmasını gerektirmektedir.

Etrafınızda daha önce boşanma süreçlerini atlatmış tanıdıklarınız olabilir. Bu durum ile ilgili olarak başkalarından alacağınız bilgiler, öneriler vb. Tutumlar aslında sizin davanıza uygun olmayabilir. Her boşanma davasının kendine has bir öyküsü ve sorunları vardır. Bu nedenle, boşanma davaları mümkünse evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftlerin birlikte hareket ederek ortak bir paydaya varmasını gerektiren süreçlerdir. Aksi takdirde farklı görüşler süreçleri daha da zorlaştırıp herkes için duygusal hırpalanmalara neden olabilmektedir.

En İyi Boşanma Avukatı

En iyi boşanma avukatı, sizin boşanma davanıza en uygun hukuki destek süreçlerini yönetebilecek ve size en uygun hukuki danışmanlığı sağlayacak profesyonel, lisanslı boşanma avukatlarını ifade etmektedir. Boşanmalar, evliliklerini bitirmek isteyen çiftlerin atlatmaları gereken pek çok zorlu süreci kapsar ve bu süreçlerin yanlış bir şekilde yönlendirilmesi boşanma davalarının istenildiği gibi sonuçlanmamasına neden olur. Boşanma davalarında en çok zorlanılan noktalardan birisi tüm sürecin duygusal temeller üzerine kuruluşudur. Bu nedenle boşanma dönemindeki çiftler sağlıklı kararlar almakta zorlanabilmektedir. Bu hususta bir boşanma avukatıyla çalışılması özellikle duygusal yoğunluklu boşanma davası süreçlerinde en akılcı yoldur. Çünkü bir boşanma avukatı ile çalışıldığında hem sürecin duygusal boyutunun atlatılması kolaylaşacak hem de dışarıdan mantıklı kararlar alabilen bir göz tarafından davanın seyri değiştirilebilecektir. Bir boşanma avukatı, boşanma davasının tüm taraflarından bağımsız olarak boşanmaya mantık çerçevesinden bakabilecek üçüncü bir göz anlamına gelmektedir. Bu sayede davalar düğümlenmiş yapılarından kurtulup tarafların isteklerinden hareketle uygun bir hukuki prosedüre dahil edilebilir hâle gelmektedir. Boşanma davanızda size en uygun hukuki destek ve hukuki danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilmek için Yılmazel Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara En İyi Boşanma Avukatı Tavsiye

Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye, Ankara`da ikamet etmekte olan ve evliliklerini sonlandırma kararı alan çiftlere en uygun ve en kaliteli hizmetleri sunabilecek profesyonel avukatları ifade etmektedir. Boşanma davaları, son derece yoğun ve stresli süreçleri kapsamaktadır. Bu nedenle dışarıdan profesyonel bir yardım alınması son derece faydalı olacaktır. Boşanma davaları, tarafların hukuki haklarını tam olarak bilmemeleri nedeniyle uzayabilmekte ve bu durumlarla birlikte gelen duygusal süreç de boşanma davalarını zorlaştırabilmektedir. Alanında uzman, tecrübeli, profesyonel boşanma avukatlarından hukuki destek ve hukuki danışmanlık almak için Yılmazel Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Avukat

Anlaşmalı boşanma avukat, anlaşmalı olarak boşanmak isteyen çiftlere gerekli hukuki destek ve hukuki danışmanlık hizmetlerini sağlayan ve boşanma davalarının mahkemeye taşınması gibi durumlarda müvekkillerinin hukuki temsilleri olan lisanslı avukatları ifade etmektedir. Anlaşmalı boşanmalar, genel boşanma kanılarının ve süreçlerinin aksine daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Fakat anlaşmalı boşanmalar için de sağlanması gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlar arasında çiftlerin en az bir yıl süreyle evli kalmış olmaları, eşlerin anlaşmalı boşanmak istedikleri ve bunu beyan edebilecek şekilde gerekli belgeleri düzenlemiş olmaları, eşlerin hakim karşısında da anlaşmalı boşanmak istediklerini ispat etmeleri yer almaktadır. Anlaşmalı boşanmalarda evlilik öncesinde yapılmış bir evlilik sözleşmesinin olup olmadığı önemlidir. Anlaşmalı boşanmalar ile ilgili daha fazla bilgi almak ve boşanma davanız hususunda uzman bir boşanma avukatından hukuki destek ve hukuki danışmanlık almak için Yılmazel Hukuk Bürosu ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Ankara En İyi Boşanma Avukatı

Ankara en iyi boşanma avukatı, herhangi bir nedenden dolayı evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftlerin hukuki destek alabilecekleri profesyonel avukatları ifade etmektedir. Ankara bölgesinde boşanma davanız ile ilgili merak ettiğiniz hususlarda danışmak ve hukuki süreçleri başlatmak için Yılmazel Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Tecrübeli Boşanma Avukatı

Tecrübeli boşanma avukatı, sizin boşanma davanız için en uygun hukuki hizmeti verebilecek alanında uzman avukatları ifade etmektedir. Tecrübeli bir boşanma avukatından boşanma davanızda destek almak için Yılmazel Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Boşanmada Mal Paylaşımı

Boşanmada mal paylaşımı, boşanma davalarının en çok dikkat edilmesi gereken noktalarından bir tanesidir. Boşanmada mal paylaşımının adil bir şekilde yapılmadığı durumlarda ileride boşanmış çiftler arasında sorunlar çıkabilmektedir.

Batıkent Boşanma Avukatı

Batıkent boşanma avukatı, Ankara`nın Batıkent bölgesinde görev yapmakta olan profesyonel, lisanslı boşanma avukatlarını ifade etmektedir. Batıkent bölgesindeki boşanma davalarınız için Yılmazel Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri 2021

Ankara boşanma avukatı ücretleri 2021, boşanma davalarının niteliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Boşanma avukatı ücretleri ile ilgili net bir bilgi almak için Yılmazel Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin